manuka med, manuka, med

Hovorí sa, že manuka med je tekuté zlato. Prečo? Manuka med sa v minulosti používal ako tradičný liek. Keď včely opeľujú rastlinu Leptospermum scoparium, získavajú med, ktorý je účinnejší ako štandardný včelí med.

Akné môže byť reakciou pokožky na faktory, ako je stres, nesprávna strava, hormonálne zmeny, ale aj znečistenie ovzdušia.

Manuka med a jeho využitie v tehotenstve

V období tehotenstva majú ženy tendenciu v záujme zdravia svojho bábätka prehodnocovať svoje doterajšie stravovacie návyky a častokrát aj celý životný štýl.

Terapeutické účinky manuka medu

Vo výskume liečivých účinkov medov dochádza k renesancií.

Moderná medicína sa dlho pozerala na med cez prsty ako na alternatívnu tradičnú medicínu, no v poslednej dobe, sa najmä manuka med teší zvýšenej pozornosti vedcov, klinických lekárov a širokej verejnosti. Najmä jeho terapeutické účinky.

Zdravotné benefity manuka medu

Med sa používa v zdravotníctve už od nepamäti. V 20. rokoch 20. storočia sa jeho medicínska prospešnosť zaznávala kvôli vzostupu moderných antibiotík (1).

S narastajúcim používaním antibiotík a antibakteriálnych produktov sa stále viac stávame rezistentnými na súčasné moderné liečby (2).

Ako vzniká manuka med

Manuka med je špeciálny druh medu, ktorý „vyrábajú“ včely hodujúce sa na nektári zvláštneho kra, ktorý sa nachádza iba v Austrálii a na Novom Zélande.

Je známy ako Leptospermum scoparium. Tento článok obsahuje podrobný opis toho, ako sa táto špeciálna látka vyrába, kde sa nachádza, a aký je jej pôvod.

manukový med liečivé účinky

Sú antibakteriálne vlastnosti austrálskeho manuka medu rovnaké ako má manukový med z Nového Zélandu?

označenie MGO na manuka mede

Ak ste niekedy držali v ruke manuka med, možno ste postrehli, že na obale sú rôzne čísla, ktoré poukazujú na silu a kvalitu produktu.

V tomto článku si rozoberieme to, čo znamené MGO.

označenie NPA na manuka mede

Vedeli ste, že nie je manuka med ako manuka med? Sú medzi nimi veľké rozdiely a preto si treba starostlivo uvážiť, ktorý z nich je pre vás vhodný.

V čom je zásadný rozdiel medzi jednotlivými manuka medmi? Rozdiel je v antibakteriálnej aktivite. V tomto článku si rozoberieme index, ktorý túto aktivitu definuje.

výber manuka medu

V tomto článku rozoberieme to, na čo si treba dávať pozor pri kúpe manuka medu.

Manuka medy sú na jednej strane zväča veľmi kvalitné, no na druhej strane nie sú najlacnejšie, preto je dobre vedieť, čo kupujete. Ak vás to zaujíma, čítajte ďalej.

Overená kvalita je zárukou vašej spokojnosti

logo quality assured 100 x150HaccpAustralia Certified Organiclogo australian made 100 x150logo usda organic 100 x150

100%  austrálske medy, 100% austrálske suroviny - Garantovaná kvalita

Sledujte nás na

Citát o včelách:

M. Maeterlinck:
"Tomu, kdo ich poznal, tomu kto ich miloval, zdá sa leto bez včiel tak úbohé a tak nedokonalé, akoby bolo bez vtákov a bez krov a stromov."

medaren logo male